RYBÁŘSKÝ ŘÁD

.

POVOLENO

Bivak, rybářský přístřešek, deštník, tyčová bojka, háčky s mikrohrotem. Návnada - , boilies, pelety, Methodmix. Partikl dostatečně připravený povolen v případě že voda má nad 12 stupňů, max. množství 5 kg/den rybář. Zavážení a vnadění - lodičkou, člunem s el. pohonem.

Přenosný gril - minimálně 30cm nad zemí.

POVINNÉ
Vyprošťovač háčků nebo peán.
Clinic nebo Septonex.
Osvětlení lovného místa před setměním a během nočního lovu.
Elektronické signalizátory záběru při nočním lovu.
Nádoba s vodou k polévání ulovené ryby.

UDICE - MONTÁŽ
Úniková montáž s jedním háčkem / prut
Síla vlasce minimálně 0,30 mm.
Odhozové silony s max. průměrem
0,40-0,70 mm.
Háček max. velikost 4, možnost i s protihrotem, kromě háčku Long Shank
Feederová a methodmixová krmítka jsou povolena.

ZACHÁZENÍ S ULOVENOU RYBOU
Menší úlovky vyháčkovat přímo ve vodě, větší za pomoci podběráku na mokré podložce udržováním mokrého těla ryby poléváním vodou. Ošetřit rybě poranění pomocí desinfekce (Clinic nebo Septonex) a nejpozději do 5 minut ji co nejšetrněji vrátit vodě. Ryby držte nad podložkou a foťte v pokleku (těsně nad zemí), nebo ve vodě z důvodu možného pádu ryby na zem. Při focení ryb nad 15 kg, vždy ve vodě.

DALŠÍ USTANOVENÍ
Zavážení a vnadění může zrušit nebo povolit provozovatel s okamžitou platností. Loďku je možno půjčit u správce. Strážný a provozovatel mají právo kontroly háčků, návazců, zakoupených povolenek na stanovišti, případně kontroly přenosných vaků, vznikne-li podezření z krádeže ryby atd. K většině lovných míst pokud to umožňuje počasí je možná doprava náčiní pomocí auta, popř. zapůjčíme zdarma rybářské vozíky či loďky na převoz věcí. 

ZAKÁZÁNO
Háček větší než číslo 4 a použití háčků typu Long Shank. Používání vlastní podložky, podběráku a vážícího saku - ke každému místu zapůjčíme vše ZDARMA !!!

Zákaz lovu po použití omamných a psychotropních látek. Při požití většího množství alkoholu ( silně v podnapilém stavu, zamezující koordinovaný pohyb) doporučujeme stáhnout pruty a na chvíli si odpočinout, dbejte na bezpečnost ryb. Pokud nebudete na toto  doporučení brát zřetel, budete správcem vyzvání k ukončení lovu. Děkujeme za pochopení 

Použití návazce z pletené šňůry delší jak 30 cm, návazec s fluorocarbonu bez omezení

Používání srkaček, helikoptér a pevných montáží.

Použití elektrocentrál v době sucha na všech lov. místech. V případě, že to počasí dovolí (po dohodě se správcem) je možno využití elektrocentrály na místech: 1; 11+12; 13+14; 15

Vrácení jakékoliv velikosti uloveného sumce nebo cejna zpět do revíru, po jeho ulovení okamžitě kontaktujte správce).. 

JINÉ ZÁKAZY
PET láhve, jako bójku. 
Použití pletené a olověné šňůry, kromě výroby montáže o max. délce do 30 cm.
Přechovávání ryb ve vezírku.
Spalovací motory.
Přísný zákaz vnadění nevařenými luštěninami a partiklem.
Uchovávání úlovků za účelem fotografování, či filmování.
Upravovat rybářské místo, včetně porostu. Poškozování zařízení, nebo jejich části.
Rušení nočního klidu od 22:00 do 06:00 hod.
Zákaz volného pobíhání psů a vstupu se zbraněmi.
 

SANKCE
Porušením rybářského řádu riskuje rybář okamžité ukončení rybolovu bez náhrady. Lovící i jejich doprovod se v prostoru nádrže a jeho okolí pohybují na vlastní nebezpečí. Společnost sportovního rybolovu se zříká veškeré zodpovědnosti za škody vzniklé lovícím a to včetně jakékoliv krádeže, také si vyhrazujeme právo měnit podmínky lovu, vnadění a dalších činností bez předchozího upozornění. Lovící zakoupením povolenky stvrzuje svůj souhlas s pravidly Společnosti sportovního rybolovu . Provozovatel neodpovídá ani za případnou smrt návštěvníka. Rybolov nebude povolen osobám pod vlivem omamných či psychotropních látek. 

ZAHÁJENÍ A UKONČENÍ LOVU
příjezd na lovné místo od 7:00 hodin, ukončení lovu nejpozději do 21:00 hod

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
Při příjezdu si vyzvednete povolení k lovu, odvezete věci na lovné místo a automobil odstavíte na parkoviště, k tomu určeném. Auto podléhá kontrole. Platí zákaz vjíždění auty mimo cestu a zákaz vjíždění návštěv k lovným místům autem. Auto odstavte na hrázi a nahlaste se správci rybníka.
Od 19:00 - 7:00 hodin je příjezd uzavřen a je zakázáno opustit rybník bez vědomí správce.
Háčky a průběžné montáže a spreje k ošetření ryb si můžete zakoupit u správce revíru.
V průběhu rybolovu je možné měnit místo, ale pouze po dohodě se správcem revíru.
Doporučujeme si před samotným rybolovem připravit nádobu s vodou a fotoaparát.
Lovící bere na vědomí, že celý areál je monitorován kamerovým systémem z hlediska bezpečnosti lovících a z důvodu krádeží ryb. Lovící je povinen informovat provozovatele, pokud zjistí ve svém okolí konání osob, které není v souladu s tímto řádem.